tel. 601 378 410

Jak spakować psa do hotelu dla zwierząt?

Jak spakować psa do hotelu dla zwierząt?

Co jest niezbędne w psiej walizce – checklista

Gdy już zdecydowaliśmy, że pies w trakcie naszej nieobecności będzie przebywał w hotelu dla zwierząt, musimy go odpowiednio spakować. W co musimy go wyposażyć?

 

Legowisko

Umieszczając psa w hotelu, koniecznie przywieź jego legowisko, a jeśli takiego nie ma – bo np. śpi w domu, gdzie mu wygodnie – jakiś ulubiony kocyk lub poduszkę. Jeżeli nie ma ani kocyka, ani poduszki, to musisz zaadaptować do tego celu coś swojego np. koszulę. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ będą miały zapach domu, który pomoże psu przetrwać czas rozłąki i złagodzi jego tęsknotę za ukochanym właścicielem.

 

Ulubiona zabawka

Pies leżący na łóżkuUlubiona zabawka – piłeczka, gryzak lub gumowy kong – przydadzą się na spacerach i będą stanowiły rozrywkę, która sprawi, że czas oczekiwania na pana upłynie zdecydowanie szybciej.

 

Obroża, smycz i kaganiec

To obowiązkowe wyposażenie. Dobry hotel oczywiście dysponuje własnym sprzętem, ale jest on stosowany raczej w awaryjnych sytuacjach, gdy właściciel zapomni np. o kagańcu (szczególnie ważne, gdy Twój pupil nie jest przyjazny do innych psów lub obcych ludzi) lub ma jedynie krótką smycz. Ponadto pies lepiej się czuje z własnym „oprzyrządowaniem” podczas spacerów z nowym opiekunem. Jeśli pies wymaga regularnego szczotkowanie, przywieź także jego szczotkę.

 

Książeczka zdrowia

Jest obligatoryjna. Powinna zaświadczać o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie oraz zawierać informacje o przeprowadzonych odrobaczeniach i zabezpieczeniu przed pchłami i kleszczami. Co więcej, książeczka zdrowia powinna posiadać adres i numer telefonu lekarza weterynarii, który dba o zdrowie naszego psa.

 

Karma

Jeżeli pies ma wskazania do konkretnej karmy, np. jest alergikiem lub seniorem, najlepiej żebyś sam ją dostarczył – w odmierzonej ilości, z pewnym zapasem. Większość hoteli zapewnia swoim wczasowiczom własne wyżywienie, więc jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, możesz skorzystać z takiej opcji – psy, podobnie jak ludzie, też lubią od czasu do czasu spróbować czegoś nowego. Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że taka odmiana bardzo często pozytywnie wpływa, zwłaszcza na psiaki, które w domu jedzą „jednym zębem”.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Pies do hotelu jest przyjmowany po uprzedniej rezerwacji miejsca.


Coraz więcej hoteli dla psów dysponuje możliwością bookowania miejsca on-line. Tam gdzie to niemożliwie, pozostaje telefon lub ewentualnie mail.


 

Wypełniając zgłoszenie, musisz podać swoje dane osobowe oraz adres zamieszkania i koniecznie numer telefonu, a najlepiej dwa, pod którymi będzie można się z Tobą skontaktować. W dokumencie musi się znaleźć naturalnie imię psa, jego rasa oraz termin pobytu w hotelu. Tutaj również umieszczasz informacje na temat rodzaju wyżywienia psa (czy karma hotelowa, czy własna), czy w trakcie pobytu pies ma korzystać z dodatkowych spacerów i czy wymaga jakiś zabiegów leczniczych, np. zakraplania uszu, oczu, podawania leku itp.

Pozdrawiamy
Hotel dla Psów Eszi